Кошик 0
Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню

ЩО ТАКЕ МЕРИСТЕМНІ КЛІТИНИ?

ЩО ТАКЕ МЕРИСТЕМНІ КЛІТИНИ?

Будь-який бренд народжується з простої, але важливої ідеї. А за будь-якою ідеєю стоїть талановитий провидець і професіонал. Так сталося і з італійським брендом Histomer. У фармацевта і хіміка-косметолога, доктора Вітторіо Бортоліні, з’явилася ідея використовувати клітини зони росту рослин, або ж ініціальні клітини, для створення формул косметичних продуктів.
У 1982 році доктор Вітторіо Бартоліні заснував фармацевтичну компанію VALETUDO srl. 30 років потому компанія пропонує широкий асортимент космецевтичних ліній з догляду за шкірою, медичні та медико-хірургічні технології та продукти.
Місія лабораторії — гарантувати партнерам і покупцям на всіх світових ринках продукти, що відповідають найвищим стандартам якості, безпеки та ефективності, а також підкріплені науковими інноваціями.
Космецевтика HISTOMER — результат фундаментальних наукових досліджень в галузі фізіології і біохімії шкіри.
Продукти і активні комплекси, що входять до складу формул Histomer, сертифіковані відповідно до ISO 9001 (якість), 14001 (охорона навколишнього середовища) і GMP (належна виробнича практика). Фармацевтична лабораторія Valetudo (Histomer) самостійно з розробляє, патентує, виробляє і поширює свою продукцію по всьому світу.

ЩО ТАКЕ МЕРИСТЕМНІ КЛІТИНИ?
Це недиференційовані клітини рослини. Вони мають здатність нескінченно ділитися. При поділенні одна з клітин залишиться недиференційованою, а друга перетвориться на певний орган рослини. Який саме, залежить від розташування та оточення клітини. Загалом, ці клітини відповідають за зростання рослини та загоєння у випадку пошкодження.
Чим відрізняються меристемні клітини рослин від стовбурових клітин людини та тварин? Меристемна клітина здатна диференціюватися у будь-який орган рослини протягом всього періоду життя. Це означає, що вона перетворюється у певний тип клітини з функціями та здібностями того чи іншого органу. З універсальної клітини вона може стати коренем, квіткою, листом – чим буде необхідно. Стовбурові ж клітини мають таку універсальну здатність перетворюватись на будь-який орган тільки на початкових стадіях ембріонального розвитку.

ДЕ ЗНАХОДЯТЬСЯ МЕРИСТЕМНІ КЛІТИНИ РОСЛИН?
У зонах росту рослин – у корені, стеблині, квіткових та листових бруньках. У цих чотирьох місцях рослини знаходиться меристемальна тканина, у структурі якої присутній дуже тонкий шар з ініціальних клітин. От це і є те, що ми називаємо меристемними клітинами.

ЯК ОТРИМУЮТЬ МЕРИСТЕМНІ КЛІТИНИ РОСЛИН?
Сьогодні цей процес відбувається виключно біотехнологічним шляхом. Тому є можливість отримувати стандартизовані продукти із заданими властивостями та речовини з рідкісних рослин, які неможливо виростити у промислових кількостях. Важливо розуміти, що в кінцевому косметичному продукті немає живих клітин. Ті чи інші компоненти, які є необхідними для заданих властивостей косметичного продукту, екстрагуються з розчину. В результаті в баночці з кремом міститься екстракт меристемних клітин, а не живі меристемні клітини.
Сьогодні активно використовують багато меристемних клітин різних рослин – більше 20 найменувань. Щороку ця кількість зростає. Вони дуже популярні в космецевтиці – наприклад, бренд Histomer використовує меристемні клітини практично у всіх засобах. Виняток становлять тільки пілінги. Такої марки в світі більше немає. У неї колосальна можливість для подальшого розвитку саме завдяки меристемним клітинам.

ЧИМ МЕРИСТЕМНІ КЛІТИНИ ПРИВАБЛИВІ ДЛЯ ІНДУСТРІЇ КРАСИ ТА ЗДОРОВ’Я
Меристемні клітини – це концентрат активних речовин, що відповідають за ріст, відновлення, захист та регенерацію. Що це за речовини? Нуклеїнові кислоти, ферменти, пептиди, регуляторні молекули, фактори росту, фітогормони, вітаміни, кофактори.
Меристемні клітини рослин відрізняються вражаючими детоксикаційними властивостями. Вони захищають клітини від окиснювального стресу, підтримують їхні дихальні системи та енергетичний баланс, а також дозволяють їм протистояти агресивним факторам навколишнього середовища. І всі меристемні клітини рослин за замовченням мають антиейдж-ефект. Це або профілактика передчасного старіння, або активна боротьба з його проявами.
Меристемні клітини та їхні екстракти абсолютно безпечні у використанні, вони біодоступні, екологічні та мають цілком передбачуваний ефект та результат. Меристемні клітини добре співпрацюють з інгредієнтами в косметиці, утворюючи з ними синергію. Вони формують зв'язки з іншими активами, що входять до складу косметичного засобу. Переважно меристемні клітини допомагають активним елементам проявити себе ще краще – наприклад, посилюють дію вітаміну С в 4 рази.

МЕРИСТЕМНІ КЛІТИНИ ЯКИХ РОСЛИН ВИКОРИСТОВУЮТЬ ЧАСТІШЕ?
Якщо говорити про конкретні меристемні клітини та їхні властивості, можна зупинитись, наприклад, на бузку. Меристемні клітини бузку давно та вдало використовують у формулах Histomer. В основі цього екстракту – вербаскозид. Ця речовина впливає на роботу мітохондрій. Мітохондрія – органела клітини, що відповідає за окислювальні процеси та за енергетичний баланс. Вербаскозид підтримує роботу мітохондрій та дає можливість провести глибоку оксигенацію клітин. За рахунок цього активізуються окислювальні процеси, не накопичуються вільні радикали, є можливість отримати детокс-ефект. Також активізується синтез аденозинофосфорної кислоти, що регулює енергетичний баланс клітини.
Ще одна рослина, з якої часто отримують стволові клітини – центелла азіатська. Її клітини, в першу чергу, мають дуже сильні протизапальні властивості. Тому центеллу використовують у роботі з проблемною та з чутливою шкірою. В антивікових програмах застосовують меристемні клітини гарденії жасминової. В них є ферулова кислота, потужний антиоксидант, що забезпечує різноплановий антиейдж-ефект. У таких засобах в складі також є інгібітори матриксних металопротеїназ, що захищають колагенову систему від руйнації.
Ще одна важлива в космецевтиці меристемна клітина – едельвейсова. Це дуже рідкісна рослина, але завдяки біотехнологіям ми можемо отримувати її клітини в достатніх кількостях і додавати до косметичних засобів. Едельвейс має вражаючі антиоксидантні та захисні властивості. Він також корегує прояви зморшок – це клінічно доведені дані, за якими протягом невеликої кількості часу кількість зморшок зменшується на 15%
Нарешті, ще одна рослина з напрочуд ефективними меристемними клітинами – будлея Давіда. Екстракти її клітин – потужний інгредієнт, що передусім чудово бореться з фотостарінням. Він захищає ДНК клітин від UVA-випромінювання.
У царини меристемних клітин велике майбутнє та необмежені перспективи, адже лише невелика кількість рослин зараз вивчена та активно використовується. Це велетенське поле діяльності, всі переваги якого ще чекають на нас попереду.


Рекомендовані товари
Схожі статті
01.03.2022
ПЕПТИДИ ДЛЯ ШКІРИ
ПЕПТИДИ ДЛЯ ШКІРИ
За останні кілька років у світі косметики відбулася революція, розпочата з розробки надзвичайно важливих інгредієнтів – пептидів...
01.02.2022
ВСЕ ПРО РЕТИНОЛ
ВСЕ ПРО РЕТИНОЛ
Ретинол — супергерой в індустрії догляду за шкірою. Він має силу зменшувати зморшки разом із іншими безцінними перевагами. Викорис..
28.11.2024
АНТИВІКОВИЙ ДОГЛЯД З ВІТАМІНОМ С ТА РЕТИНОЛОМ ВІД SHOR
АНТИВІКОВИЙ ДОГЛЯД З ВІТАМІНОМ С ТА РЕТИНОЛОМ ВІД SHOR
Антивікова лінія ReaL-С від SHOR – це серія препаратів в яких неймовірно вдале поєднання ретинолу, вітаміну С та ал..
28.11.2024
CHRISTINA CHÂTEAU DE BEAUTÉ - ПРЕМІАЛЬНА ПРОГРАМА ОМОЛОДЖЕННЯ (30+)
CHRISTINA CHÂTEAU DE BEAUTÉ - ПРЕМІАЛЬНА ПРОГРАМА ОМОЛОДЖЕННЯ (30+)
Очевидні переваги вина та його корисних субпродуктів втілені у новітній серії продукції, спрямованій на омолодження шкіри, підвище..
26.12.2024
NUANCE - АНТИВІКОВА ЛІНІЯ НОВОГО ПОКОЛІННЯ. ПРОТОКОЛ ДОГЛЯДУ
NUANCE - АНТИВІКОВА ЛІНІЯ НОВОГО ПОКОЛІННЯ. ПРОТОКОЛ ДОГЛЯДУ
Наш вік — більше, ніж просто цифра, це наші емоції, життєвий досвід і досягнення. Кожна зморшка і тонка лінія — частина нашої суті..